GİZEM KIŞ –  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
MADDE 1 – KONU
İşbu sözleşmenin konusu, satıcın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ
UNVAN:GİZEM KIŞ

MİMAR KEMALETTİN CAD.  1326  SOKAK NO 20 KAT 1 DAİRE 104 AKSAZ ÇARŞISI ÇANKAYA/İZMİR

SATİS@GİZEMKİS.COM

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.gizemkis.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Madde 3 – Sözleşme Konusu Ürün Bilgileri

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

Madde 4 – Genel Hükümler

4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.gizemkis.com sorumlu tutulamaz.

4.4 – www.gizemkis.com sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının www.gizemkis.com ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, www.gizemkis.com ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini www.gizemkis.com ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde www.gizemkis.com ye gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- www.gizemkis.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 7 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için www.gizemkis.com ye gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

Madde 6 – Sipariş İptali

Eğer sipariş hazırlandıktan sonra iptal ediliyorsa işlem ücreti kesilecektir. Eğer teslimat tarihi garantisi verilmemiş olan siparişin teslim edilememesinden dolayı iptali isteniyorsa işlem ücreti kesilecektir. İptal için kesilecek işlem ücreti çiçek bedeliyle eş değerdedir. Sipariş kredi kartıyla ödenmiş ise iptal için işlem ücretinin ayrıca ödenmesi gerekir. Ürün hazırlanmadan önce veya firmadan kaynaklanan sipariş iptalleri için işlem ücreti alınmaz. İptal etmek için 0232 4022444 numaralı çağrı merkezimizden talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Yurtiçine verilen siparişler: Teslimat Saatleri: Hafta içi ve Hafta Sonu : 08-30 -18.00 Sipariş Kabul ve Teslimat Süresi: Teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 2 saat önce vermelisiniz. Siparişinizin teslimat saati gideceği semte, ürünün hazırlanması süresine ve yol durumuna göre değişebilmektedir. Yurtdışına verilen siparişler:

Teslimat Saatleri:

Hafta içi gün içerisinde, cumartesi öğleden önce teslimat yapılmaktadır. Saatli teslimat yapılmamaktadır. Teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 1 iş günü önce vermelisiniz. Siparişinizin teslimat tarihi, tatil günlerine ve saat farkına göre değişiklik gösterebilmektedir. Siparişlerinizi teslimat bilgisi verilmemektedir.